Wszechstronny i ekonomiczny piekarnik AEG-Electrolux EEB 4231POX

Cze 10, 2017 autor:

AEG-Electrolux EEB 4231POX to wszechstronny piekarnik do zabudowy o pojemności 74 litrów, z największą dostępną na rynku blachą oraz dziewięcioma poziomami umieszczania potraw. Jest to piekarnik z linii Inspiration. Takiego sprzętu nie powstydzi się nawet profesjonalny szef kuchni. 

Wszechstronny i wydajny

Prezentowany piekarnik ma dużą przestrzeń wewnętrzną, którą można wykorzystać w dowolny, najbardziej odpowiadający naszym potrzebom sposób. Dzięki chowanym przyciskom i funkcji odliczania kontrola nad jego pracą jest również bardzo prosta i intuicyjna. Można naciskać przyciski albo używać chowanych pokręteł aby wybierać temperaturę, aktywować tryb pieczenia lub włączyć funkcję odliczania według wskazań wyświetlacza LED. Po wyłączeniu piekarnika na wyświetlaczu widoczna jest godzina. Można z powodzeniem wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, a wszystko i tak upiecze się równomiernie. Nie ma tu znaczenia, w którym miejscu piekarnika umieścimy potrawę, ponieważ dzięki dużemu wentylatorowi z nowym systemem obiegu powietrza potrawy są doskonale upieczone niezależnie od miejsca w piekarniku. Gotowanie z tym piekarnikiem jest równie efektywne, co ekonomiczne, ponieważ zużywa on o 10% mniej energii niż piekarniki w klasie energetycznej A. Dzieje się tak, ponieważ jego wnęka jest bardzo dobrze izolowana, a to zapobiega uciekaniu ciepła. W rezultacie piekarnik może utrzymywać pożądaną temperaturę pieczenia, zużywając znacznie mniej energii. 

elektryczny piekarnik do zabudowy

okazje.info.pl

Ruszty piekarnika są pomysłowo zaprojektowane i umożliwiają włożenie lub wyjęcie blachy jednym szybkim ruchem. Jest to szczególnie przydatne, gdy chce się ją szybko włożyć z powrotem do piekarnika, nie trzymając zbyt długo otwartych drzwi. Zwłaszcza gdy robi się to jedną ręką, w drugiej trzymając potrawę. 

Parametry techniczne

Piekarnik do zabudowy jest wielofunkcyjny i posiada element grzejny w kształcie pierścienia. Wśród funkcji piekarnika znajdziemy ogrzewanie dolne, ogrzewanie górne + dolne, ogrzewanie górne + grill, nawiew powietrza + grill, nawiew powietrza + grill + ogrzewanie dolne, termoobieg, grill, oświetlenie, ogrzewanie górne. Wykonany został ze stali nierdzewnej z powłoką Antifingerprint. Funkcje elektroniczne piekarnika to sygnał akustyczny, czas trwania, koniec, minutnik, czas. Wnętrze piekarnika wykończone jest łatwą w czyszczeniu emalią o wysokim połysku. Piekarnik posiada też łatwe do czyszczenia drzwi. Do piekarnika dołączone są brytfanny – jedna blacha emaliowana, jedna brytfanna. Wymiary piekarnika to wysokość w zabudowie 60 cm, szerokość w zabudowie 56 cm i głębokość w zabudowie 55 cm. Piekarnik można zabudować w słupku. Moc piekarnika to 2,78 kW. Sterowany jest elektronicznie.

duże AGD - gotowanie