Termometr bezdotykowy na podczerwień HM-668B Intec Medical

Kwi 11, 2017 autor:

HM-668B  od Intec Medical to termometr bezdotykowy na podczerwień, który został zaprojektowany i zbudowany w taki sposób, że  pozwala na mierzenie temperatury przy wykorzystaniu podczerwieni. Po skierowaniu termometru w stronę czoła, można szybko i dokładnie zmierzyć temperaturę ciała, uzyskując dokładny odczyt w ciągu jednej sekundy, używając tylko jednego przycisku. Termometr przyda się również na co dzień w domu, ponieważ mierzy temperaturę przedmiotów, pokarmów, cieczy.

Zalety termometru bezdotykowego HM-668B

Podstawową zaletą termometrów na podczerwień, które nie wymagają dotykania do ciała ludzkiego jest higieniczność. Do tego dochodzi jeszcze bezpieczeństwo (chociażby brak rtęci) oraz szybkość pomiaru, co ma duże znaczenie np. w przypadku niemowląt i małych dzieci, kiedy możemy zmierzyć temperaturę ciała dziecka bez konieczności rozbierania go czy budzenia. Jest zatem bardzo wygodny zarówno dla osoby obsługującej, jak i tej, której temperatura jest mierzona.

termometr bezdotykowy na podczerwień

okazje.info.pl

Mierzenie temperatury ciała lub przedmiotów wymaga ustawienia konkretnego trybu na termometrze, co wykonuje się jednym guzikiem. Zakres pomiaru w przypadku temperatury ciała to 35,5-42,9°C, a w przypadku temperatury powierzchni 0-118°C. Termometr ma też funkcję pamięci – można przywołać ostatni pomiar. Termometr automatycznie się wyłącza po około 30 sekundach, a sam pomiar trwa sekundę. Gdy temperatura jest podwyższona, usłyszymy sygnał dźwiękowy. Odległość pomiaru to 5-8 cm. Termometr ma duży wyświetlacz, niemiecki czujnik podczerwieni oraz wymiary długość 93 mm, szerokość 41 mm i wysokość 153 mm. Termometr ten zyskał uznanie klientów serwisu Okazje.info, zajmując pierwsze miejsce w rankingu termometrów.

małe AGD - pielęgnacja