Ranking zmywarek – październik 2013

Gru 03, 2013 autor:

Niewiele jest osób, dla których zmywanie jest czymś więcej niż przykrą koniecznością. Dlatego też coraz popularniejsze stają się zmywarki, które wykonują tę czynność za nas. Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość ich modeli. Który z nich wybrać do własnej kuchni? W odpowiedzi na to pytanie pomaga ranking zmywarek, który został stworzony na podstawie danych serwisu Okazje.info.pl.

W październiku 2013 roku najpopularniejszą zmywarką był Bosch SMV 50E90EU. Jest to sprzęt do zabudowy, którego szerokość to 59,8 cm. Mówiąc o tym modelu warto wspomnieć o takich jego cechach jak: klasa energetyczna – A-10%, klasa zmywania i suszenia – A, ukryty panel sterowania, opcja zmywania z połową załadunku, możliwość zróżnicowania temperatury zmywania, ilość programów – 5, pojemność – 13 kompletów, poziom hałasu – 48 dB.

Najpopularniejsi producenci zmywarek - październik 2013

Najpopularniejsi producenci zmywarek – październik 2013

Ranking przygotowany przez Okazje.info.pl pokazuje, że niekwestionowanym liderem w produkcji zmywarek jest firma Bosch. Aż 75% produktów obecnych na liście top20 jest sygnowanych tą marką. Pozostałe produkty obecne w zestawieniu zostały stworzone przez firmy Siemens (dwa produkty), Electrolux, Hotpoint-Ariston i Beko (po jednym produkcie).

Zdecydowana większość klientów kupujących nowe zmywarki decydowała się na urządzenia do zabudowy. Na liście top20 znalazło się aż szesnaście takich sprzętów.

Ilość kompletów naczyń mieszczących się w najpopularniejszych zmywarkach - październik 2013

Ilość kompletów naczyń mieszczących się w najpopularniejszych zmywarkach – październik 2013

Z kolei jeśli chodzi o ilość kompletów naczyń, które mieszczą się w zmywarce, najchętniej wybierane były te urządzenia, które posiadają pojemność wynoszącą do 9 kompletów. Nieco mniejszą popularnością cieszyły się sprzęty mieszczące dwanaście i trzynaście kompletów, zaś najmniejszą te, w których da się jednorazowo umyć co dziesięciu bądź czternastu kompletów.

duże AGD - zmywanie, Rankingi, TOP news