Ranking płyt indukcyjnych – grudzień 2013

Lut 04, 2014 autor:

Dlaczego nowoczesne płyty indukcyjne są tak chętnie kupowane? Przede wszystkim dlatego, że gotuje się na nich bardzo szybko, nie zużywając do tego całej masy prądu. Dodatkowo po zdjęciu garnka z pola grzejnego pozostaje ono prawie zimne, dzięki czemu dziecko ani inny domownik przypadkowo się nie oparzą. Jeśli więc i ty doceniasz te zalety, ale nie wiesz, jaki model urządzenia kupić, przedstawiamy ranking najchętniej kupowanych płyt elektrycznych stworzony dzięki danym pochodzącym z serwisu Okazje.info.

Według danych serwisu Okazje.info w grudniu 2013 roku najchętniej kupowaną płytą indukcyjną był Bosch PIE611F17E. Jest to model do zabudowy, stworzony z czarnego, hartowanego szkła, posiadający wymiary 592 x 522 x 57 mm. Umieszczono w nim między innymi cztery pola grzejne, timer z opcją wyłączenia wybranego pola, aż siedemnaście stopni mocy, dźwiękowy sygnał informujący o zakończeniu pracy, sterowanie zespolone z płytą, wskaźnik resztkowego ciepła oraz wyświetlacz elektroniczny. Bosch PIE611F17E kupi się już za niespełna 1 300 zł.

źródło: producent

źródło: producent

Na drugim miejscu rankingu popularności znalazła się szara płyta indukcyjna Whirlpool ACM 808 BA S. Ma ona moc całkowitą identyczną z powyższym modelem (7 200 W), jest jednak od niego nieco mniejsza (wymiary: 580 x 510 x 56 mm). Urządzenie wyposażone jest w cztery palniki, dziewięś poziomów mocy, strefę FlexiCook pozwalającą na wygodne gotowanie w podłużnych garnkach na dwóch polach na raz oraz funkcję Booster błyskawicznie nagrzewającą wybrane pole, timer. Koszt zakupu Whirlpool ACM 808 BA S wynosi od około 1 400 zł.

źródło: producent

źródło: producent

Rankingowe podium zamyka czarna płyta Amica PI6512TFN. Ma ona wymiary 576 x 518 x 55 cm i moc całkowitą na poziomie 7 400 W. Ważne cechy tego modelu to sterowanie sensorowe, timer, minutnik, zabezpieczenie przed małymi dziećmi, system zagotowania automatycznego oraz funkcja elektronicznego rozpoznawania naczyń. Na powierzchni płyty umieszczono cztery pola grzejne, każde wyposażone w funkcję Booster. Ceny Amica PI6512TFN zaczynają się już od około 1 250 zł.

źródło: producent

źródło: producent

duże AGD - gotowanie, Rankingi