Ranking piekarników do zabudowy – październik 2013

Lis 13, 2013 autor:

Piekarniki do zabudowy to ważne miejsce w każdej kuchni, w której nie ma osobnej kuchenki gazowej czy elektrycznej z piekarnikiem. Dzięki nim można przygotować zarówno dania obiadowe – mięsa, zapiekanki etc. – jak i pyszne desery. Dla odpowiedniego przygotowywania posiłków ważne jest jednak to, jaki będzie kupowany piekarnik. Aby pomóc w wyborze odpowiedniego modelu serwis Okazje.info przygotował więc ranking najczęściej kupowanych piekarników.

W październiku 2013 roku najchętniej kupowanym piekarnikiem do zabudowy był Samsung BQ1VD6T131. Jest to model elektryczny o klasie energetycznej A, przeznaczony do zabudowy w słupku. Jego moc to 3,65 W, a z ważnych funkcji należy wymienić termoobieg, grill, wymuszony obieg powietrza, tryb gotowania podwójnego Twin Convection czy ogrzewanie górne i dolne. Dla bezpieczeństwa dzieci w drzwiczkach urządzenia zainstalowano aż trzy szyby, zaś w czyszczeniu wnętrza piekarnika pomagają katalityczne wkłady spalające zabrudzenia jeszcze w czasie pieczenia.

Najpopularniejsi producenci piekarników - październik 2013

Najpopularniejsi producenci piekarników – październik 2013

Wśród producentów piekarników największą uwagę kupujących przykuł Samsung. Na liście top20 znajduje się aż 6 jego produktów. Tylko nieco mniej popularna była włoska Amica (25% ogółu produktów), zaś znacznie mniejszą uwagą cieszyły się piekarniki Bosch (10% ogółu produktów) oraz Hotpoint-Ariston, Teka, Siemens, Candy, Mastercook oraz AEG-Electrolux (po 5% ogółu produktów).

Ile kosztują popularne piekarniki - październik 2013

Ile kosztują popularne piekarniki – październik 2013

Jeśli chodzi o ceny piekarników, to konsumenci decydowali się najczęściej na zakup urządzeń w średnich ich wartościach (1 000-1 400 zł). Sprzęty tyle kosztujące stanowią połowę listy top20. Siedem piekarników z rankingu kosztowało w granicach 700-1 000 zł, zaś trzy – w zakresie 1 400-1 800 zł.

duże AGD, duże AGD - gotowanie, Rankingi