Ranking automatów do chleba – październik 2013

Lis 26, 2013 autor:

Chleb upieczony we własnym domu jest nie tylko smaczniejszy, ale przede wszystkim może zdecydowanie dłużej poleżeć niż ten kupiony w piekarni. Co więcej, przygotowanie takiego bochenka nie musi wcale zajmować dużo czasu. Wiele nowoczesnych automatów do chleba bowiem nie tylko wypieka, ale i zagniata ciasto. Aby kupić do swojego domu jak najlepszy automat, warto skorzystać z rankingu, który przygotowali eksperci porównywarki Okazje.info.

W październiku 2013 wśród automatów do chleba największą popularnością cieszył się Zelmer 43Z010. Ma on moc 450 W i maksymalną pojemność 1 000 g. Dodatkowo można wybrać jeden z dwunastu programów pieczenia i jeden z trzech stopni zarumienienia. Ważną funkcjonalnością jest też programator czasu, dzięki któremu nie zapomnimy o tym, że już czas wyjąć pieczywo z automatu. Za model Zelmer 43Z010 trzeba zapłacić około 237 zł.

Najpopularniejsi producenci automatów do chleba - październik 2013

Najpopularniejsi producenci automatów do chleba – październik 2013

Jeśli chodzi o firmy produkujące automaty do chleba, to najczęściej wybierane są modele marki Moulinex (9 na 20 obecnych w rankingu). Na drugim miejscu (3 produkty) znalazły się produkty Zelmer, zaś na dalszych miejscach ulokowały się automaty do chleba Sencor i Unold (po dwa produkty) oraz First Austria, Kenwood i Clatronic.

Moc najpopularniejszych automatów do chleba - październik 2013

Moc najpopularniejszych automatów do chleba – październik 2013

Przy pieczeniu chleba ważna jest też moc kupionego automatu. Im wyższa, tym szybciej sprzęt będzie gotowy do pracy i szybciej wypiecze piękny bochenek. Najczęściej wybierane są urządzenia mające moc na poziomie 600-800 W (12 produktów). Sporą popularnością (5 produktów) cieszą się też automaty mające moc powyżej 1 000 W, zaś tylko jeden z dwudziestu rankingowych produktów miał moc poniżej 600 W.

Ilość programów w najpopularniejszych automatach do chleba - październik 2013

Ilość programów w najpopularniejszych automatach do chleba – październik 2013

Ostatni z kluczowych parametrów to ilość programów, które posiada dany automat do chleba. Dzięki nim można będzie wypiec nie tylko tradycyjny chleb, ale też bułki czy nawet ciasta. Najczęściej kupowane automaty mają jedenaście lub dwanaście programów (po 5 produktów). Na kolejnych miejscach znalazły się urządzenia z piętnastoma, a także czternastoma, szesnastoma, dziewiętnastoma i ośmioma programami.

małe AGD - gotowanie, Rankingi