Radioodtwarzacz samochodowy Pioneer MVH-1400

Cze 27, 2012 autor:

Który radioodtwarzacz jest najlepszy? Czy podczas wyboru sprzętu grającego do samochodu warto postawić na wersje ekonomiczne czy może by cieszyć się czystym, silnym dźwiękiem jesteśmy zmuszeni wydać większą sumę pieniędzy? Odpowiedzi na te pytania udzielają sami użytkownicy – dużą popularnością w kilku rankingach jakie można znaleźć w Internecie cieszy się niedrogi model Firmy Pioneer. – MVH-1400.

Pioneer – marka z tradycjami

Pioneer to znany użytkownikom car audio producent, który od lat specjalizuje się w konstruowaniu urządzeń przeznaczonych do odtwarzania muzyki. Ta japońska marka założona już w latach 30 XX w. cieszy się zaufaniem klientów. Radio samochodowe Pioneer MVH-1400 to stosunkowo nowa propozycja tego producenta. Należy do kategorii niedrogich radioodtwarzaczy – cena w granicach 200 – 250 zł w stosunku do tych bardziej zaawansowanych urządzeń jest niewygórowana. Znana marka i niewysokie koszty zakupu to elementy, którą mogą stanowić powód dużej popularności tego modelu.

Najważniejsze parametry urządzenia

Moc głośników wynosi 2×50 W. Jest to wartość optymalna, gwarantująca dobry odbiór dźwięku również tym, którzy preferują podczas jazdy zwiększać ilość decybeli. Radioodtwarzacz ten wyposażony jest w zdejmowany panel przedni – opcja ta pozwoli uchronić się przed złodziejami co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym zwłaszcza jeśli nie możemy samochodu zostawić w garażu. Panel można zabrać ze sobą do domu. Pioneer MVH-1400 posiada złącze AUX oraz USB, dzięki którym bezproblemowe będzie podłączenie na przykład odtwarzacza mp3, telefonu lub pamięć przenośną. Niska cena nie powoduje obniżenia funkcjonalności radia – informacje o aktualnie słuchanej stacji, tytule i autorze utworu odczytamy dzięki obecności funkcji RDS. Nie ma też obaw, że umkną nam ulubione audycje – radio posiada możliwość zaprogramowania aż 24 stacji i samo je odnajdzie. Auto-wyszukiwanie alternatywnych częstotliwości przyda się osobom, które pokonują wiele setek kilometrów. Posiadaczom iPodów i iPhonów spodoba się możliwość sterowania radiem za pomocą tych właśnie urządzeń. Wadą tego radioodtwarzacza może być dla niektórych brak interfejsu Bluetooth – nie będziemy mogli zatem radia użyć jako elementu zestawu głośnomówiącego.

Pioneer MVH-1400, źródło: Pioneer

Pioneer MVH-1400 to sprzęt car audio, który sprosta oczekiwaniom wielu użytkowników – zwłaszcza tych, którzy od samochodowego sprzętu grającego nie oczekują nadmiernej ilości funkcji. Parametry na bardzo dobrym poziomie i estetyczny wygląd radia z czerwonym podświetleniem przycisków stanowią kuszącą propozycję dla kierowców, którym zależy na dobrym stosunku ceny do jakości radioodtwarzacza. Jeszcze więcej informacji na temat tego modelu można znaleźć we wpisie pt.”Pioneer MVH 1400″ na stronie caraudio.info.pl

źródło: otosprzet/Pioneer
Sprzęt RTV, sprzęt RTV - muzyka