Pralka, którą wpisano do Księgi Guinnessa

Kwi 14, 2016 autor:

Uważasz, że pralka i Księga Rekordów Guinnessa to rzeczy, któe do siebie nie pasują? Nic bardziej mylnego. Firma LG Electronics, wraz ze stworzoną przez siebie pralką LG Centum, została bowiem zapisana w tym uznanym rankingu. Stało się tak przy pomocy mistrza w układaniu konstrukcji z kart – samego Bryana Berga.

1

Bryan Berg i LG zostali wpisani do wspomnianej Księgi za ułożenie najwyższej karcianej budowli w ciągu 12 godzin – miała ona wysokość 3,3 m. Nie jest to jeszcze dziwne. Najbardziej zaskakującym jest fakt, że konstrukcja była ustawiana na pralce LG Centum, która wirowała z prędkością 1 000 obrotów na minutę. Chyba nie ma lepszej reklamy dla pralki.

Warto wspomnieć, że autor konstrukcji jest z wykształcenia architektem, który ukończył studia na Uniwersytecie Harwarda. Budowaniem karcianych konstrukcji pasjonuje się on już od ósmego roku życia. Domek zbudowany przez niego na pralce miał aż 48 kondygnacji. Przyznam, że mi wychodziły najwięcej trzykondygnacyjne obiekty…

Dlaczego do bicia rekordu wybrano akurat tę pralkę? Posiada ona bowiem nowoczesny system tłumienia drgań, który opiera się na solidnych amortyzatorach, zbliżonych do amortyzatorów wykorzystywanych w motoryzacji. Co więcej – nie dość, że pralka LG Centum nie drga, to jeszcze wytwarza hałas o poziomie maksymalnie 67 decybeli, co odpowiada codziennej ludzkiej rozmowie. Zadziwiające!

duże AGD - pranie, Nowości