Nipi Cooler – lodówka na letnie wypady

Sie 22, 2015 autor:

Dalekie wypady podczas weekendu nierzadko wiążą się z koniecznością przewiezienia prowiantu. Jeśli wybieramy się w miejsce pozbawione elektryczności, powinniśmy zastanowić się nad kupnem lodówki Nipi Cooler. Urządzenie to z pozoru zwykła turystyczna lodówka, którą można zabrać ze sobą na działkę lub w inne miejsce, gdzie mamy ograniczony dostęp do sieci elektrycznej. Producent twierdzi, że w lodówce można przechowywać żywność w niskiej temperaturze nawet przez sześć dni.

Lodówka ma pojemność około 47 litrów i została wyposażona w panele fotowoltaniczne, które służą do ładowania baterii. Za to niska temperatura utrzymywana jest dzięki podwójnie izolowanym, grubym ściankom obudowy, które działają tak jak termos. Urządzenie wyposażono w 14 000 mAh baterię litowo-jonową pełniącą rolę powerbanku, która służy do ładowania urządzeń mobilnych oraz zasilania głośników Bluetooth. Jeden taki akumulator może naładować smartfona aż siedmiokrotnie.

Warto przy tym dodać, że lodówka posiada uchwyty na kubki, a także deskę do krojenia, która jest wbudowana w pokrywę obudowy. Za to duże kółka pozwalają ciągnąć urządzenie po każdym rodzaju terenu m.in. piasku lub kamieniach. Urządzenie z jednym akumulatorem, to obecnie koszt rzędu 149 dolarów.

małe AGD - gotowanie