Najlepsze telewizory na 2018 rok – wybierz swój model

Mar 20, 2018 autor:

Z każdym rokiem coraz częściej oczekujemy, że nowe sprzęty AGD lub RTV odmienią nasze życie. Wielu z nas wierzy, że w końcu powstaną urządzenia, które bez naszej pomocy będą czyścić mieszkanie (teoretycznie możemy uznać, że już są takowe, np. roboty odkurzające) lub inne sprzęty gospodarstwa domowego, które znacznie ułatwią nam życie. W kwestii sprzętu RTV, od telewizorów z każdym rokiem również oczekujemy coraz to nowszych funkcji. Na co warto zwrócić uwagę kupując ten sprzęt? Jakie są najlepsze telewizory w 2018 roku? Sprawdź nasz przegląd modeli!

Na co zwrócić uwagę wybierając telewizor?

W zeszłym roku mieliśmy prawdziwy szał na telewizory z technologią 3D oraz z zakrzywioną powierzchnią ekranu. Oprócz tego, minęła także moda i zapotrzebowanie na modele plazmowe. Zamiast tego króluje technologia OLED, która obecnie staje się coraz tańsza i popularniejsza. Hitem w 2018 roku najpewniej będą także i modele z rozdzielczością 4K, które na ten moment dostępne są w cenach zbliżonych do telewizorów Full HD. Wypierają z rynku te modele, których rozdzielczość wynosi 1366 x 768 pikseli.

Najlepsze telewizory na 2018 rok

Na co jeszcze zdecydowanie warto zwrócić uwagę? Na to, by model obsługiwał standard HDR, czyli zapewniał zwiększony kontrast wyświetlanego obrazu. Praktycznie nie musimy już patrzeć na WiFi – każdy nowy sprzęt posiada ten moduł. To samo dotyczy konkretnych wejść i wyjść w telewizorach – mowa tutaj głównie o HDMI czy USB, za pomocą których można połączyć sprzęt z innymi urządzeniami.

Najpopularniejsze modele na 2018 rok

PHILIPS 65PUS6262

Jaki telewizor wybrać? Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy! Jeśli szukamy modelu z naprawdę dużym ekranem – warto postawić na 50 calowy model Philips 50PUS6262. Model posiada całkowicie autorski system operacyjny, którego nie znajdziemy w innych telewizorach. Czy warto postawić na ten model? Zdecydowanie tak, jeśli zależy nam na platformie Smart TV, a także na rozdzielczości 4K oraz wbudowanym tunerze satelitarnym. Ciekawostką jest także to, że posiada on moduł Ambilight, czyli szereg diod umieszczonych dookoła ramki, zapewniających podświetlenie.

Drugim ciekawym modelem telewizorów na 2018 rok jest Samsung UE55MU6402. To 55 calowy sprzęt, który przede wszystkim oferuje nam rozdzielczość 4K oraz pełną obsługę HDR. Jego system operacyjny to Tizen. Dodatkowo posiada szereg aplikacji i wbudowany tuner satelitarny. Model ma zapewnioną również łączność Bluetooth oraz wysoką jakość, głęboką czerń i kontrast na najwyższym poziomie. Co jeszcze charakteryzuje ten jeden z ciekawszych modeli na ten rok? Przede wszystkim dostępność aż 4 złącz HDMI. Co ciekawe – model Samsung UE55MU6402 nie posiada do obsługi tradycyjnego pilota.

Sprzęt RTV, sprzęt RTV - obraz