Monsieur – prywatny, inteligentny barman

Lis 25, 2013 autor:

Nie jest to może prywatny opowiadający dowcipy spowiednik, ale z pewnością ktoś/coś co przygotuje około 150 drinków (przy jednym naładowaniu), na które zamówienie złożysz za pośrednictwem smartfona. Monsieur czyli w pełni automatyczny barman to urządzenie wielkości dwóch kuchenek mikrofalowych z zaprogramowanymi dwunastoma kategoriami tematycznymi (m.in. „Klasyka”, „Wyspy tropikalne”, „Irish Pub”) dającymi w sumie 300 przepisów. Dodajmy do tego elegancki wygląd, wyświetlacz dotykowy i pełną integrację z dedykowaną aplikacją, a otrzymamy pełny obraz tego czym jest Monsieur…

Samo urządzenie mieści w sobie 8 przegródek na napoje, które następnie miksuje według zapamiętanych lub dostępnych w bazie przepisów. Niestety  przy jednym ładowaniu mamy dostępnych tylko 25 przepisów. Wybierając kategorię tematyczną maszyna pokazuje nam jakich składników będziemy potrzebować. Do momentu, aż nie wymienimy dozownika z płynem możemy korzystać tylko z tego jednego, określonego zestawu.

Co ciekawe, w chwili kiedy któregoś ze składników zabraknie użytkownik otrzyma stosowne powiadomienie na komórkę. Najlepsze jest jednak to, że maszyna może także automatycznie wysłać zamówienie do najbliższego sklepu monopolowego, by dostarczono towar pod wskazany adres. Na uwagę zasługuje również opcja rekomendacji drinków – wybierając np. dwa ulubione składniki i nasz nastrój Monsieur zaserwuje nam propozycję, która powinna idealnie wkomponować się w nasze oczekiwania. Czego chcieć więcej?

małe AGD - gotowanie, Recenzje