Miele 6300 – prywatna winiarnia pod stołem?

Cze 08, 2014 autor:

Wieczór we dwoje, niezapomniana kolacja i świetne wino – choć cała ta „aranżacja” jest raczej prosta do przygotowania, nic nie robi większego wrażenia niż własna, nawet skromna winnica. Nie każdemu miłośnikowi wina uda się jednak wygospodarować przestrzeń w podziemiach domu i jeszcze odpowiednio ją przystosować. Jak więc poradzić sobie z taką sytuacją, a co najważniejsze zapewnić trunkom odpowiednią temperaturę? Inżynierowie Miele zaprojektowali linię kompaktowych, podblatowych chłodziarek na wino serii 6300, które pomieszczą do 34 butelek szlachetnego trunku przy wysokości 87 cm.

Funkcja dynamicznego chłodzenia DynaCool zapewnia równomierne rozłożenie temperatury we wnętrzu urządzenia, a każdą chłodziarkę zaprojektowano w taki sposób, aby do minimum zmniejszyć wibracje – wskutek tego butelki nie są narażone na niepożądane wstrząsy. Ponadto cała  zaawansowana technologia czuwa nad tym, żeby wino przechowywane było zawsze w idealnych warunkach.

materiały prasowe

materiały prasowe

Na uwagę zasługuje również specjalny filtr z aktywnym węglem Active AirClean, który dba o to, żeby we wnętrzu nie powstały żadne zapachy, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bukietu przechowywanego wina. Skuteczbną barierę przed działaniem zewnętrznych „szkodliwych” czynników  zapewniają odpowiednie drzwi, wzbogacone filtrem UV.

Niestety, ceny w zależności od wybranego modelu mieszczą się w przedziale  od 11 000 do 14 000 zł. Warto?

duże AGD - chłodzenie