Jaką lodówkę wolnostojącą kupić?

Lis 11, 2017 autor:

Lodówka czarna, biała, a może szara? Na co zwrócić uwagę i czym kierować się podczas jej wyboru? Zakup odpowiedniego sprzętu chłodzącego do kuchni nigdy nie jest łatwy. Marek produkujących ten typ sprzętu jest naprawdę sporo. Poszczególne modele różnią się między sobą wymiarami, ilością półek w środku, a także możliwością regulacji stopnia chłodzenia. Na co więc zwrócić uwagę kupując lodówkę? Czy warto zdecydować się na kolorowe lodówki wolnostojące?

Funkcjonalność, a styl i dopasowanie lodówki

Kolorowa lodówka Smeg

Przez wiele lat w domach dominowały białe lodówki. Z czasem ich miejsce zastąpiły nowsze odpowiedniki w czarnych lub szarych barwach, a także kolorowe lodówki wolnostojące. Zaczęto sprzedawać sprzęt w takich kolorach jak: błękitny, żółty, pomarańczowy, zielony, a nawet różowy. Wyjście naprzeciw konsumentowi i danie mu możliwości doboru koloru, pozwala na dopasowanie urządzenia nie tylko pod względem parametrów oraz funkcji. Przede wszystkim otwiera się droga do swobodnego wyboru sprzętu pod odpowiednią stylizację, w jakiej została wykonana kuchnia. Warto wtedy pomyśleć i pokusić się o zakup jednej z wolnostojących, kolorowych lodówek. Szeroki wachlarz propozycji tych urządzeń do kuchni posiadają dwaj producenci – Smeg i Gorenje.

Jaką chłodziarko-zamrażarkę wybrać?

Kolorowe lodówki - jaką wybrać?

Wybór sprzętu jest zawsze trudny. W tym wypadku podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniej lodówki nie jest wyjątkiem. W rzeczywistości należy zachować balans pomiędzy potrzebami oraz funkcjonalnością urządzenia i to w odniesieniu do ilości i typu produktów, jakie mają być w niej przechowywane. Jaką chłodziarko-zamrażarkę wybrać i czym dokładnie ona jest? To dość klasyczna i znana praktycznie wszystkim lodówka, z podziałem na dwie komory – jedną przeznaczoną do chłodzenia oraz drugą do mrożenia. Temperatura w pierwszej z nich waha się od +2 do +8 stopni Celsjusza. Chłodziarka sprawdza się idealnie do krótkoterminowego przechowywania żywności – zarówno tej świeżej, jak i już przetworzonej. Druga z komór, a więc zamrażarka, jest doskonałym rozwiązaniem do długotrwałego przetrzymywania produktów spożywczych. Czas przechowywania jest uzależniony od tego, co chcemy przemrozić oraz od ustawionej temperatury – ta zazwyczaj wynosi od -2 do -26 stopni Celsjusza.

Czy warto kupić lodówkę z No Frost?

Obecnie wszystkie chłodziarko-zamrażarki mają już możliwość regulacji temperatury. Niestety funkcja ta nie wpływa na to, by na ściankach lodówki czy zamrażarki nie osadzał się szron lub lód. To z kolei prowadzi do konieczności rozmrażania urządzenia. Modele No Frost nie mają tego problemu. Urządzenia zostały wyposażone w specjalny system wentylacji, dzięki czemu nie występuje ich oszronienie. Czy to oznacza, że warto kupić lodówkę z No Frost? Bez wątpienia, to nowoczesna funkcja, która dostępna jest praktycznie w większości modeli. Jeżeli zatem chcemy swobodnie korzystać z chłodziarki lub zamrażarki, bez konieczności rozmrażania jej – to zdecydowanie jest to rozwiązanie, na które warto postawić.

duże AGD, duże AGD - chłodzenie