Garmin NUVI 3490LMT – nawigacja raz na zawsze

Cze 25, 2012 autor:

W zależności od ilości dostępnych parametrów koszt zakupu nawigacji samochodowej może się bardzo różnić. Zdarza się, że do ostatecznej ceny urządzenia typu GPS zapominamy dodać koszt aktualizacji map- w takim przypadku nawet niedroga nawigacja może się w przyszłości okazać kosztowna w użytkowaniu. Jazda z mapą, która nie odpowiada już rzeczywistości mija się z celem, dlatego okresowego wykupywania odświeżanych map nie da się uniknąć. Jest na rynku dostępne urządzenie, które eliminuje dodatkowe koszty. Jest nim nawigacja Garmin NUVI 3490LMT.

Garmin jest firmą, która specjalizuje się w produkcji sprzętu nawigacyjnego. Nie tylko tego przeznaczonego do zastosowań lądowych, ale też do nawigacji morskiej czy lotniczej. Tak duże doświadczenie skutkuje bardzo dobrą jakością oferowanego przez tego producenta asortymentu. W przypadku tego modelu nawigacji samochodowej amerykańska firma zdecydowała się na dość niecodzienny ruch. W cenę urządzenia wliczone są dożywotnie, bezpłatne aktualizacje map. Oczywiście z tego względu cena tej nawigacji jest odpowiednio wysoka (ok. 1300 zł) – najprawdopodobniej zatem jest to propozycja dla osób dysponujących nieco wyższym budżetem. Warto jednak zastanowić się, czy po kilku latach zsumowany koszt wykupywanych regularnie aktualizacji nie przekroczy ceny wyjściowej Garmina NUVI 3490LMT.

Garmina NUVI 3490LMT, źródło: Garmin

Nie tylko darmowa aktualizacja map sprawia, że to urządzenie GPS oceniane jest wysoko. Do zdecydowanych plusów należy zaliczyć też wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej 4,3 cala o bardzo dobrej rozdzielczości. Jeśli od nawigacji samochodowej oczekujemy też, że pomoże nam dotrzeć do celu na pieszo, NUVI 3490LMT sprawdzi się w tej roli idealnie – jest lekki i cienki (9 mm). Wędrówka z tak poręcznym sprzętem nie będzie zatem męcząca. Kierowcy praktyczne zastosowanie znajdą w funkcji myTrends, czyli pamięci najczęściej uczęszczanych tras. Podobnie przydatne może się okazać korzystanie z opcji ecoRouts – jak można łatwo odgadnąć, nawigacja podpowiada, która trasa będzie najbardziej ekonomiczna.

Urządzenie przeznaczone dla wymagających użytkowników zapewni wszechstronne zastosowanie. Mapy oferowane przez Garmin cechują się bardzo dobrą szczegółowością zarówno jeśli chodzi o odszukiwanie tras i adresów, ale też punktów POI (użyteczności publicznej). Jeśli nie ograniczają nas koszty, Garmin NUVI 3490LMT jest wyjściem idealnym.

źródło: otosprzet/chip.pl

Sprzęt RTV, sprzęt RTV - obraz