Garmin Forerunner 310 XT

Lip 17, 2017 autor:

Forerunner 310XT to zegarek stanowiący ulepszoną wersję swojego poprzednika – modelu 305. Oprócz nowego projektu obudowy urządzenie to zyskało nowe procedury obliczania ilości spalonych w trakcie treningu kalorii, podwyższono także poziom wodoszczelności obudowy urządzenia, dzięki czemu możliwe jest pływanie bez zdejmowania zegarka.

Doskonałe urządzenie treningowe dla aktywnych

Forerunner 310XT HR to urządzenie treningowe firmy Garmin, które między innymi oblicza ilości spalonych w trakcie treningu kalorii, w oparciu o technologię dostarczoną przez firmę Firstbeat Technologies Ltd. W zegarku można też pływać. Klawiatura przeznaczona do obsługi urządzenia posiada dwa przyciski znajdujące się na panelu frontowym, po bokach zaś pięć kolejnych. Wewnątrz urządzenia umieszczono moduł GPS wysokiej czułości z obsługą procedury HotFix , co zapewnia szybką i stabilną akwizycję sygnałów z satelitów.

Zegarek Forerunner 310XT posiada monochromatyczny wyświetlacz oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy, który ładuje się za pomocą dostarczanej w pakiecie ładowarki z klipsem zakładanym na obudowę. Wymiana danych z komputerem następuje bezprzewodowo, z użyciem technologii ANT+. W pakiecie z urządzeniem dostarczany jest adapter ANT+ USB, który zapewnia stabilny transfer danych.

zegarek dla biegaczy

okazje.info.pl

Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane, co umożliwia zdefiniowanie profilu osoby z niego korzystającej poprzez określenie płci, wieku oraz wagi użytkownika. Wprowadzenie tych danych pozwala na osiągnięcie dokładnych wyników w trakcie pracy urządzenia. Dodatkowo Forerunner wyposażony został w funkcję Wirtualnego Partnera, dzięki której możliwe jest graficzne porównanie efektów treningu z założonymi celami w trakcie jego trwania. 
Model 310XT HR posiada także funkcję:

  • AutoLap, która automatycznie zapisuje okrążenie po osiągnięciu założonego przez użytkownika dystansu,
  • AutoPause automatycznie zatrzymującą stoper gdy użytkownik nie porusza się,
  • AutoScroll automatycznie zmieniającą wyświetlane na ekranie zestawy danych bez ingerencji osoby trenującej.
  • stref tętna lub stref mocy.

Dane rejestrowane w czasie treningu zapisywane są w pamięci urządzenia w postaci historii, dzięki czemu użytkownik ma możliwość porównywania osiąganych rezultatów w stosunku do treningów odbytych w przeszłości. 
Wymiary urządzenia to 5,4 x 5,6 x 1,9 cm. Wymiary wyświetlacza zaś to 3,3 x 2,0 cm. Rozdzielczość wyświetlacza LCD wynosi 160 x 100 pikseli.

małe AGD - pielęgnacja