Ekspres do kawy Jura E6 Platin TFT AromaG3

Sty 15, 2017 autor:

Ekspres do kawy Jura E6 Platin TFT AromaG3 to prawdziwa intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso. Urządzenie posiada proces impulsowego parzenia kawy (Pulse Extraction Process, P.E.P. ), który zapewnia optymalizację czasu ekstrakcji i uzyskiwania specjałów o najwyższej jakości, znanej bywalcom kawiarni. Inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S. ) rozpoznaje automatycznie filtr. Filtr CLARIS Smart zapewnia wodę o doskonałej jakości. Idea minimalizmu w obsłudze urządzenia znajduje odzwierciedlenie w umieszczonych z przodu instrumentach obsługi wraz z nowoczesnym wyświetlaczem TFT oraz napełnianym od przodu zbiornikiem wody. Ekspres zapewnia doskonały efekt spieniania mleka dzięki konserwacji za naciśnięciem przycisku i wymiennemu dozownikowi mleka.

ciśnieniowy ekspres do kawy jura

okazje.info.pl

Młynek Aroma G3 i Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej

Inżynierowie marki Jura opracowali najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno – w około 2,5 sekundy, które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna. Światową nowością jest P.E.P. czyli Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, dzięki któremu uzyskujemy idealne espresso. Inspiracją dla liderów innowacji Jura do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P. ) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S. ) z automatycznym czujnikiem filtra to kolejna zaleta tego urządzenia. Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr ten chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach, takie jak np. ołów czy chlor. Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra, ekspres do kawy Jura E6 Platin TFT AromaG3 automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart dzięki technologii RFID. Prezentowany ekspres jest ciśnieniowy, z ciśnieniem 15 bar, o mocy 1450 W i pojemności 1,9 l.

małe AGD - gotowanie