Domowa vinoTheka

Sie 01, 2014 autor:

Marka Siemens przygotowała coś specjalnego dla fanów wina. Na rynek wyszła właśnie specjalna seria chłodziarek vinoThek, które zapewniają świetne warunki do przechowywania różnych gatunków win, a jednocześnie do ich efektownej ekspozycji.

MCMI011926Kultura picia wina została już mocno zakorzeniona w tradycjach wielu krajów. Zarówno przechowywanie, spożywanie, jak i ekspozycja – wszystko to posiada swój zwyczaj. By sprostać oczekiwaniom największych fascynatów wina, marka Siemens stworzyła specjalne chłodziarki vinoThek. Dlaczego są aż tak wyjątkowe? Otóż posiadają regulowaną wysokość półek oraz możliwość ich ustawienia pod odpowiednim kątem, tak, by trunki zostały odpowiednio wyeksponowane. Półki wykonane są ze specjalnego, bezpiecznego szkła, które w przypadku stłuczenia nie rozpadnie się na drobne kawałki. Ponadto chłodziarki posiadają specjalne oświetlenie, które pozwala na stworzenie miłej i ciekawej atmosfery w całym pomieszczeniu. Co ciekawe, drzwi chłodziarek vinoThek posiadają filtr UV – dzięki temu ciepło promieni słonecznych oraz sztuczne światło nie wpływają szkodliwie na przechowywane trunki.

Pasjonaci wina mogą jednak zapytać: co jeśli chcę przechowywać wina różnego gatunku? Nic prostszego. W chłodziarce vinoThek można magazynować rozmaite alkohole w tym samym czasie. Sprzęt został bowiem wyposażony w dwustrefową regulację temperatury. W każdej z nich można ustawić od +5 do + 22 stopni Celsjusza. Dzięki temu w chłodziarce można jednocześnie przechowywać gatunki takie jak porto, burgund czy maderę. Urządzenie zostało przystosowane także do trzymania w nim różnych przekąsek, np. serów. Wszystko dzięki  filtrowi węglowemu, który eliminuje przenikanie się zapachów. Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość zamknięcia chłodziarki na klucz.

duże AGD - chłodzenie