Co musisz wiedzieć przed zakupem suszarki do włosów?

Sty 16, 2018 autor:

Suszarka do włosów jest sprzętem, bez którego posiadacze długich włosów (choć nie tylko!) nie wyobrażają sobie życia. Tak – można poczekać, aż włosy same wyschną (jest to dla nich nawet zdrowsze). Niestety, nie zawsze mamy na to czas, a trudno wyobrazić sobie wyjście z domu z mokrymi włosami, kiedy pogoda za oknem zdecydowanie nas nie rozpieszcza, zwłaszcza zimą. Wszak byłaby to gotowa recepta na przeziębienie! Warto wybrać taką suszarkę, która sprawi, że nasza fryzura będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale też będzie wyróżniać się doskonałą kondycją.

Suszarka z zimnym nawiewem i jonizacją

Rozwój technologii sprawia, że wszystkie sprzęty, których używamy na co dzień – stają się lepsze, bezpieczniejsze, zdrowsze. Tak jest także w przypadku suszarek. Te, które dziś oferują producenci – zdecydowanie różnią się od tych, których używaliśmy wiele lat temu. Dlaczego? Choćby dlatego, że dziś możemy zdecydować się na suszarkę z zimnym nawiewem. Nie da się ukryć, że ciepłe powietrze jest znacznie bardziej przyjemne – dlaczego więc warto zainwestować w suszarkę, która pozwala nam suszyć włosy tym zimnym? Otóż zimne powietrze ma wiele zalet podczas suszenia. Dziś wymienimy tylko kilka. Jest ono zdecydowanie zdrowsze dla naszych włosów – powinniśmy wiedzieć, że nie należy ich „przegrzewać”. Dodatkowo, chłodne powietrze wykorzystujemy w ostatniej fazie suszenia. Po co? Aby nadać naszej fryzurze pięknego połysku, aby wygładzić włosy, a także po to, by łatwiej je ułożyć.

Suszarka z zimnym nawiewem i jonizacją

Z kolei jonizacja powietrza w suszarce jest nieoceniona wtedy, gdy zdarza nam się mieć problemy z ułożeniem fryzury tuż po wysuszeniu włosów. Jest prawdziwym wybawieniem dla tych, którzy borykają się z problemem elektryzujących się włosów. Warto wiedzieć, że podczas suszenia włosów gorącym powietrzem – podnosimy temperaturę wody, a ta – wyparowuje. Wtedy na powierzchni włosów powstają kationy (czyli ładunki elektryczne, które są dodatnio naładowane). To właśnie te kationy są odpowiedzialne za elektryzowanie się włosów, które negatywnie wpływa zarówno na ich wygląd, jak i zdrowie. Dodatkowo – nastręcza wielu trudności podczas układania ulubionej fryzury. Jonizacja w suszarkach ma za zadanie niwelować ten efekt neutralizując kationy. Dzięki tej technologii nasze włosy będą zdrowsze, bardziej gładkie, a dodatkowo – będą cieszyć nas nienagannym wyglądem. Warto ją wypróbować, zwłaszcza, że teraz dostępna jest także w domowych suszarkach, a nie jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Dyfuzor w suszarce do włosów prostych

Czym jest dyfuzor? Najogólniej rzecz ujmując jest to dodatkowe akcesorium, które często dołączane jest do suszarki. Jest to część wykonana z plastiku, zazwyczaj okrągła, wyposażona w długie, całkiem charakterystyczne wypustki. Dyfuzor okazuje się być doskonałym pomocnikiem wtedy, gdy zechcemy ułożyć sobie loki. Pozwala zadbać zarówno o włosy kręcone (naturalnie lub po trwałej), jak i proste. Posiadaczki prostych włosów zazwyczaj zmuszone są do użycia odrobinę większej ilości pianki do stylizacji włosów, ale ostateczny efekt bywa olśniewający i pozwala na szybką zmianę wizerunku.

Dyfuzor w suszarce do włosów prostych

Komfort użytkowania

Poza funkcjami, w jakie wyposażono suszarkę – bardzo ważne są także jej „przyziemne”, fizyczne cechy. Otóż dobrze jest, kiedy nasza suszarka wyposażona jest w długi kabel (minimum 2 metry). Dzięki temu – użytkowanie jej będzie łatwiejsze i nie będzie ograniczało naszych ruchów. Dodatkowo, nie bez znaczenia jest także waga suszarki. Lekka suszarka do włosów sprawdzi się zdecydowanie lepiej, niż ciężka – zwłaszcza, jeśli suszenie zajmuje nam więcej czasu ze względu na długość włosów.

małe AGD, małe AGD - pielęgnacja