Bosch 8 VarioPerfect i nowa klasa energetyczna

Sie 22, 2015 autor:

Bosch poszerzyl niedawno swoją o ofertę o nowy model pralki, charakteryzującej się symbolem 8 VarioPerfect. W jej przypadku na uwagę zasługuje z pewnością zapewnienie producenta o tym, że nowe urządzenie charakteryzuje się aż o 30 proc. mniejszym zużyciem energii niż urządzenia najlepszej do tej pory klasy efektywności energetycznej A+++. Skąd taka pewność?

Okazuje się bowiem, że niemieccy inżynierowi wyposażyli nowy model pralki w system VarioPerfect, który pozwala wyprać ubrania wyjątkowo szybko (opcja TimePerfect to oszczędność do 65 proc. czasu), albo niezwykle oszczędnie, w sposób przyjazny środowisku (EcoPerfect – o 50 proc. mniejsze zużycie energii). Technikę tę umożliwia specjalne sterowanie podgrzewaną wodą. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej energii pralka zużywa właśnie na ten proces. Im mniejszy czas prania, tym grzałka pracuje z większą mocą i odwrotnie. Nie bez znaczenia jest też specjalna struktura bębna VarioSoft, wzorowana na kształcie kropli, w połączeniu z asymetrycznymi zbierakami w formie fali ma zadbać o bezpieczeństwo pranych tkanin. Specjalne wytłoczenia na ścianach bocznych urządzenia, dzięki którym wibracje towarzyszące wirowaniu są zredukowane do minimum to już wisienka an torcie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cDm72H8ZpGc[/youtube]

Bosch chwali się ponadto dożywotnią ochroną przed zalaniem dzięki systemowi AquaStop. Co ciekawe zapobiega on wydostaniu się wody z pralki nawet w przypadku uszkodzeń zewnętrznych węża doprowadzającego wodę czy awarii zasilania. Producent zaznacza ponadto, że w przypadku nie zadziałania mechanizmu, pokrywa on w całości koszty remontu związane  z zalaniem mieszkań właściciela pralki, jak i jego sąsiada. Wszystkie pralki marki Bosch, w tym również nowy model WAS24444PL, posiadają również  niklowane grzałki antykorozyjne, dzięki czemu nie odkłada się na nich kamień. Kupując pralkę warto zapoznać się z rankingiem popularności pralek na Okazje.info.

źródło: materiały prasowe

źródło: materiały prasowe

duże AGD - pranie